Jesteś tutaj: Strona główna / O nas / Historia

Historia

1993

man

... Dziś tak jak codziennie stał bezradny przy stole kuchennym. Spieszył się do pracy, a narastała w nim złość i strach. Bał się. Mimo swoich 46 lat bał się. Gonitwa za lepszym jutrem dopadła i jego. Organizm odmówił współpracy. Jako pierwsze serce powiedziało dość. Karetka. Szpital. A teraz jeszcze i to. Cholerna tabletka aspiryny... Co z nią zrobić? Przeciąć? Przepiłować? Rozkruszyć? Jak celnie odmierzyć określoną przez lekarza dawkę leku? Do diabła... Znowu się pokruszy, rozpadnie. A on razem z nią ...

Takie sytuacje miały miejsce w tym samym czasie w wielu domach.
Nie wiedział, skąd miał wiedzieć, że grupa pasjonatów, profesjonalistów i ludzi z wizją właśnie wpadła na pomysł. Pomysł zupełnie innowacyjny. Stosowania małych dawek kwasu acetylosalicylowego w profilaktyce zawału serca.

ACESAN to pierwszy tego typu lek na rynku polskim. Natychmiast zainteresowali się nim lekarze, a pacjenci odetchnęli z ulgą. Od tej chwili nie muszą kroić, łamać, rozkruszać.
Acesan to lek produkowany w trzech dawkach.

... Wystarczyło, że otwierał opakowanie, wyjmował jedną pastylkę i już. Czuł, że komuś na nim zależy. Ktoś pomyślał i wyprodukował. A On teraz spokojnie może działać dalej.

1997

drugs

To właśnie początki firmy Sun-Farm.

Małymi krokami, na początku zlecając produkcję Acesanu do Polfy Grodzisk, ograniczyli się do konfekcjonowania i sprzedaży swojego znakomitego produktu, by w późniejszym etapie, po obiecujących wynikach podjąć wyzwanie i decyzję „Sami będziemy produkować”. Ile determinacji, pasji i pracy włożyli w swoją działalność, by zmierzyć się z rosnącą konkurencją na rynku, wiedzą tylko oni. Udało się. Był rok 1997. Dwa lata później spełnili swoje marzenia. Powstał nowy zakład produkcyjny, w którym możliwe stało się już realizowanie wszystkich etapów produkcji. Rozpoczął się marsz do sukcesu.

W międzyczasie firma wprowadziła na rynek nowy lek o nazwie Trimesan - stosowany w zakażeniach dróg moczowych. Ten przeciwbakteryjny specyfik był szeroko stosowany w Europie Zachodniej, lecz nie miał swojego odpowiednika w Polsce.
I znowu wizja i pasja zwyciężyły. Idąc za ciosem, w tym samym roku Sun-Farm stworzył lek Thyrosan, stosowany w nadczynności tarczycy.
I to też jedyny o takim składzie preparat na polskim rynku. Od tej chwili pojawia się coraz więcej produktów innowacyjnnych i prekursorskich.

Kolejne preparaty - suplementy diety takie jak Polixar5, Hepatenal Max, Magnez+B6 BIO, Uroner i jeszcze wiele innych znalazły swoje miejsce w najdynamiczniej rozwijającym się segmencie polskiego rynku.

... Z ciekawością pytał znajomych, czy znają firmę, której lek zażywał. Poczuł dumę, gdy dowiedział się że to polska firma...

2014

dr

Nadszedł czas na kolejne zmiany.
Dziś Sun-Farm to zespół 50 osób, których zaangażowanie umożliwia dalszy rozwój firmy. Z dnia na dzień umacnia ona swoją pozycję i poszukuje nowych, niszowych produktów, aby zapewnić właściwą opiekę farmaceutyczną pacjentom wymagającym stosowania rzadkich terapii.
Poprzez swoich przedstawicieli Sun-Farm aktywnie współpracuje z polskimi lekarzami i farmaceutami.
W celu usprawnienia procesów logistycznych podjęto decyzję o uruchomieniu własnej hurtowni farmaceutycznej w Łomiankach koło Warszawy. Działalność wytwórcza także została przeniesiona do Łomianek.

... Kolejny dzień z tabletką ale i spokojem. Codziennie czuł się lepiej. Poukładał sobie życie od nowa. Podjął nowe wyzwania, nauczył się chińskiego. Przecież obiecał sobie, że jak się lepiej poczuje, odwiedzi Państwo Środka.

wróć