Jesteś tutaj: Strona główna / Produkty / Wyroby medyczne / Herpotherm®

Herpotherm®

Opis produktu

Herpotherm®

Prosty/ szybki/ dobrze tolerowany

wyrób medyczny do leczenia objawowego opryszczki

 

Wskazania do użycia

Herpotherm® to opatentowany wyrób medyczny, przeznaczony do miejscowego leczenia objawów towarzyszących opryszczce (opryszczka zwykła warg lub narządów płciowych), takich jak pieczenie, mrowienie, swędzenie lub uczucie napięcia skóry.

Herpotherm® zastosowany niezwłocznie może całkowicie zapobiec wystąpieniu opryszczki. W przypadku późniejszego zastosowania można uzyskać lżejszy przebieg albo wcześniejsze wygojenie.

Działanie

Działanie Herpotherm® polega wyłącznie na zastosowaniu skoncentrowanego ciepła i dlatego produkt ten nie zawiera żadnych środków chemicznych.

Herpotherm® można stosować także u kobiet ciężarnych, osób z alergią i u dzieci (do samodzielnego stosowania po ukończeniu 12. roku życia).

Zastosowanie skoncentrowanego ciepła (miejscowa hipertermia) jest bardzo obiecującą metodą fizykalną, polegającą na krótkotrwałym przyłożeniu skoncentrowanego ciepła do ściśle ograniczonego obszaru skóry.

W temperaturze otoczenia około 50°C wirus opryszczki jest termolabilny. Bezpośredni kontakt z taką temperaturą powoduje jego dezaktywację. W ten sposób można powstrzymać namnażanie się wirusa opryszczki. Ponadto w tej temperaturze w komórkach powstają białka szoku cieplnego, które pobudzają układ immunologiczny.

Dzięki krótkotrwałej aplikacji nie dochodzi do uszkodzenia skóry.

Stosowanie

Stosowanie urządzenia Herpotherm® jest bardzo proste. Urządzenie przykłada się do skóry w miejscu zmiany i lekko dociska. Po uruchomieniu przełącznikiem ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzewa się do temperatury około 51°C. W chwili osiągnięcia tej temperatury zapali się dioda LED. Dioda ta gaśnie,

kiedy urządzenie automatycznie wyłączy się po upływie 3 sekund pracy. Na początku fazy rozgrzewania i na koniec działania rozlega się dodatkowo sygnał dźwiękowy. Można powtórzyć terapię po krótkiej przerwie, wynoszącej około 10 sekund. Urządzenie można bez problemu czyścić dostępnymi w handlu chusteczkami do dezynfekcji z alkoholem.

 lips Herpotherm

Uwaga: W przypadku utrzymujących się albo nawracających objawów należy ponownie zastosować urządzenie, zachowując krótką, co najmniej 10-sekundową przerwę.

 

Wskazówki dotyczące użytkowania

Herpotherm® jest przeznaczony do obsługi wyłącznie przez osoby dorosłe i dzieci po ukończeniu 12. roku życia.

Z przyczyn higienicznych oraz w celu uniknięcia przenoszenia wirusa Herpotherm® jest przeznaczony do użytku tylko przez jedną osobę.

Opryszczka to choroba wirusowa, wywoływana przez wirusy opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Choroba ta przenosi się drogą zakażenia kropelkowego, przez kontakt bezpośredni lub kontakt z wydzieliną.

Całkowite pozbycie się infekcji wirusem herpex simplex jest niemożliwe.