Jesteś tutaj: Strona główna / Produkty / Wyroby medyczne / Bite away®

bite away

Opis produktu

bite away®

Wyrób medyczny przeznaczony do leczenia objawowego po użądleniu lub ukąszeniu przez owady

Wskazania do użycia

bite away® jest opatentowanym wyrobem medycznym przeznaczonym do objawowego leczenia: swędzenia, bólu i obrzęku, powstałych na skutek użądlenia lub ukąszenia przez owady, takie jak komary, osy, pszczoły, szerszenie czy gzy. Zastosowany niezwłocznie po użądleniu/ukąszeniu często może całkowicie zapobiec wystąpieniu ww. objawów. W przypadku późniejszego zastosowania produkt bite away® przyspiesza proces ustępowania objawów.

Działanie

Działanie bite away® polega wyłącznie na zastosowaniu skoncentrowanego ciepła i dlatego produkt ten nie zawiera żadnych środków chemicznych.

Obejrzyj film: TUTAJ

bite away® można stosować także u kobiet ciężarnych, osób z alergią i u dzieci (do samodzielnego stosowania po ukończeniu 12. roku życia).

Zastosowanie skoncentrowanego ciepła (miejscowa hipertermia) jest bardzo obiecującą metodą fizykalną, polegającą na krótkotrwałym przyłożeniu skoncentrowanego ciepła do ściśle ograniczonego obszaru skóry. Nawet zastosowanie ciepła na małym obszarze skóry wystarcza, aby pobudzić reakcję organizmu, która powoduje zmniejszenie odczucia bólu i swędzenia

Zastosowanie urządzenia niezwłocznie po użądleniu/ukąszeniu często może całkowicie zapobiec wystąpieniu objawów, dlatego należy użyć go jak najszybciej. W przypadku późniejszego zastosowania, produkt bite away® przyspiesza proces ustępowania objawów.

 Stosowanie

Stosowanie urządzenia bite away® jest bardzo proste. Ceramiczną powierzchnię kontaktową urządzenia przykłada się w miejscu użądlenia lub ukąszenia (w przypadku użądlenia przez pszczołę należy wcześniej usunąć żądło) i delikatnie przyciska. Następnie wybiera się jeden z dwóch czasów działania:

3 sekundy (lewy przełącznik) w przypadku stosowania po raz pierwszy oraz u osób wrażliwych

6 sekund (prawy przełącznik) w przypadku standardowego stosowania

Po uruchomieniu przełącznikiem ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzewa się do temperatury około 51°C. W chwili osiągnięcia tej temperatury zapali się dioda LED. Dioda ta gaśnie, kiedy urządzenie automatycznie wyłączy się po upływie czasu pracy. W początkowej fazie rozgrzewania i na koniec działania rozlega się dodatkowo sygnał dźwiękowy. W razie potrzeby możliwe jest kilkukrotne użycie urządzenia. Pomiędzy kolejnymi użyciami należy zachować co najmniej 10-sekundową przerwę. Urządzenie można czyścić dostępnymi w handlu chusteczkami do dezynfekcji z alkoholem. Nie czyścić w wodzie.

Ostrzeżenia

Pomiędzy kolejnymi użyciami należy zachować co najmniej 10-sekundową przerwę.

Nie stosować w okolicach oczu ani błon śluzowych.

Nie stosować na uszkodzoną skórę i (lub) dotkniętą stanem zapalnym.

W zależności od stopnia wrażliwości temperatura, w jakiej działa urządzenie, może być postrzegana jako nieprzyjemna.

U osób wrażliwych po zastosowaniu urządzenia może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienienie skóry. W rzadkich przypadkach po użyciu u osoby o wrażliwym typie skóry może dojść do jej podrażnienia.

Produkt może być stosowany samodzielnie przez dzieci po ukończeniu 12. roku życia.

Podczas leczenia nie stosować jednocześnie maści, kremów lub żeli.

Konieczność wymiany baterii jest sygnalizowana trzykrotnie migającą diodą LED i trzykrotnym sygnałem dźwiękowym.

W przypadku nieprawidłowego działania rozlegnie się pięciokrotny sygnał dźwiękowy.

Nie używać urządzenia w przypadku uszkodzenia lub widocznego nieprawidłowego działania!

 

KUP TERAZ!

www.biteaway.net

www.ulgawukaszeniach.pl

www.allegro.pl/bite-away-na-komary-ukaszenia-poparzenia-i7454891076.html